Yangın Söndürme Sistemleri

Kuruluşunuza sunduğumuz yangın söndürme sistemlerinin ilk amacı yangının oluşmasını engellemektir. Buna rağmen yangın oluşursa devreye yangının büyümesini engelleyecek sistem girecektir.

Olası bir yangında sistem, duman detektörleri, alev detektörleri, ısı detektörleri ve yangın ihbar butonlarından verilecek sinyal sayesinde olayı merkezi yangın algılama ve ihbar paneline iletir. Sonrasında ise ilgili birimlere haber verir ve söndürme sistemlerini tetikleyerek yangın halinde ekstra tehlike doğuracak elektrik ve gaz gibi sistemlerin kesilmesini sağlar.

Bu sistemlerin çalışması duman detektörlerinin dumanı ya da ısı sensörlerinin ısı değişimlerini algılaması ile gerçekleşir. Yangın söndürme sistemlerinin içinde bulunan alarm özelliği de devreye girecek ve binanın tahliyesi için zaman kazanılmasını sağlayacaktır.

Normdata, 2004 yılından bu yana sektör liderlerine verdiği hizmetlerden edindiği derin deneyimle, kurumunuzun sistem odası ve diğer ilgili birimleri için hem insani hem de maddi kayıpları en aza indirecek yangın söndürme sistemleri sunar.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Whatsapp linki üzerinden bize hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın