NAC

Normdata NAC çözümleri güvenlik duvarı üzerinde tanımladığınız kurallara uymayan trafiği engeller ve paketlerin ulaşması gereken yerlere gidip gidemeyeceğine network üzerinde karar verir.

FortiNac ile Nesnelerin İnterneti (IoT) yaygınlaştıkça, her kuruluşun ağlarına bağlı olanlara ilişkin görünürlüğü geliştirmeleri kaçınılmaz hale gelmiştir. Network erişim kontrolü (NAC) çözümleri ağınızda bulunan sanal veya fiziki tüm cihazları sisteme tanımlar, omurga anahtar seviyesinde kurallar belirleyip ancak bu kurallara uyanların ağa dahil olmalarına ve erişim sağlamalarına izin verir.

FortiNAC, tüm yöneticilerinize ağa bağlı her şeyi görme yetkisini verir. Ayrıca dinamik, otomatik yanıtların da desteğiyle tüm bu cihazları ve kullanıcıları kontrol etme yeteneği sağlar. Peki ağda görünen sayısız cihazı nasıl görebilir ve sisteminizi bunlara karşı nasıl koruyabilirsiniz? NAC, yani Ağ Erişim Kontrolü, bu sorunu çözmek için ön plana çıkan seçenektir.

FortiNAC, IoT uyumlu cihazların güvenliğini sağlamanız için üç temel özellik sunar:

  • Her cihaz ve kullanıcıyı ağa katıldıkları anda görmek için ağ görünürlüğü
  • Cihazların ağ üzerinde nereye gidebileceğini sınırlamak için ağ kontrolü
  • Olaylara tepki süresini günlerden saniyelere indirebilmeniz için otomatik yanıt sistemi

Normdata deneyimiyle sahip olacağınız bu üç özellik kurumunuza, çeşitlilikleri her gün artan IoT cihazları üzerinde tam kontrol sağlar. FortiNAC çözümü, toplu ya da münferit otomatik yanıt verme özelliğine sahip mimarisiyle hem kablosuz hem de kablolu ağlarınızı korur. Uçtan uca görünürlük sağlar. En uç noktadaki switch üzerinde tek bir port ile bağlanan kullanıcı dahil ağa bağlı her cihazı loglama ve kontrol etme yeteneği ağ güvenliğinizi çok kolaylaştırır. Seçiminize göre ajanlı ve ajansız çalışabilen NAC çözümleri ağınızdan haberdar olmanızı sağlar.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Whatsapp linki üzerinden bize hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın