Ağ ve Güvenlik Sanallaştırma

Size çağın en gelişmiş ağ ve güvenlik sanallaştırma çözümlerini uzmanlıkla ve tam kapsamlı teknik destekle sunuyoruz. Bunlardan ağ sanallaştırma platformu NSX, sanal makinenin operasyonel modelinin ağ yapıları için de kullanılmasını sağlayan, VMware’in yazılım tanımlı veri merkezi (Software Defined Data Center – SDDC) modelinde kullanılır. Anahtarlama, yönlendirme ve güvenlik duvarı gibi ağ fonksiyonları, NSX sayesinde hipervizöre gömülü olarak tüm veri merkezi yapısında homojen olarak sağlanır. Bu model size sanal ağlar ve servisler için platform işlevi gören “Network Hypervisor” katmanı kazandırır. Aynı sanal makineler gibi, altyapınızı oluşturan fiziksel donanımlardan tamamı ile bağımsız şekilde, sanal ağ topolojileri tanımlanır ve yönetilir.

NSX yalnızca yazılım katmanını kullanarak, tüm ağ modelini tekrar tekrar oluşturabilir. En basitten karmaşığa kadar farklı ağ topolojilerinizin saniyeler içerisinde ayarlanmasını sağlar. Böylelikle BT yöneticileriniz farklı karakteristiklere sahip ağları, daha operasyonel ve çok daha üst güvenlik seviyesine sahip şekilde hayata geçirir.

Faydaları

NSX’in sanallaştırılmış ağlarınızda mikro-segmentasyon yapabilmenize imkan vererek iş yükünüzün tam güvenliğini sağlar. Dilerseniz hassas sistemlerinizi izole eder, uyumsuzluk riskini ve sıklığını azaltır. PCI DSS, HIPAA, FedRAMP, SOC, CJIS, DISA STIG ve benzeri birçok yönetmelikle uyumlu operasyonları sağlamak ve işletmek için NSX’i kullanılır.

Günler alabilen sanal iş yükünün içinde çalışacağı ağ topolojisinin tanımlanması ve iletime başlaması işini saniyeler içinde yapabilmenizi sağlar. Bu sayede fiziksel ağ topolojisinden ve donanımlardan bağımsız olarak iş yükleri oluşturabilir ve bunları fiziksel veya coğrafi sınır tanımadan dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Üstelik tüm bunları yaparken üçüncü parti çözümleri ile ekosistem içinde gelişmiş güvenlik ve ağ servisleri alabilirsiniz.

Mantıksal anahtarlama, yönlendirme, güvenlik duvarı, yük dengeleme, VPN, kalite servisleri ve izleme yeteneklerine sahip, uçtan uca bütünlük sağlayan, mantıksal ağ bileşenleri ve servisler sunan NSX çözümü için dilediğiniz an Normdata’ya ulaşabilir, tüm sorularınıza en detaylı cevapları alabilirsiniz.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Whatsapp linki üzerinden bize hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın