Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Veri merkezinizin kurulumu esnasında alacağınız uzman zemin döşeme hizmeti, bakım ve ek kablolama ihtiyacını ne kadar rahat karşılayabileceğinizi belirleyen çok önemli bir adımdır. İdeal veri merkezi kurulumlarında kablo döşeme işlemi bittikten sonra zemin döşeme işlemi de birlikte yapılmalıdır.

Kablo çekimi için UTP, Fiber ve Enerji kablolarını birbirinden ayıracak kanallar kullanılır. Bu aşamada yapılacak yanlış tasarım kabloların birbirinin manyetiğinden etkilenmesiyle sonuçlanır. Bu durum veri kaybına ve işlev yitirmeye sebep verebilir. Tasarımda ayrıca yanmaz kablolar tercih edilmelidir.

Yükseltilmiş zeminde amaç hem kabin önlerine açılan menfezlere klimalardan çıkan soğuk havayı en homojen şekilde ulaştırmak hem de kablolama işini kolaylaştırmaktır. Zemin altında ayrıca yangın ve su gibi sensörler bulundurulmalıdır.

Çok sayıda sunucu network cihazları, kablo ve destek ekipmanlarını barındıran sistem odaları işletmenizin dijital kalbidir. Normdata bu kalbin ihtiyacı olan sağlıklı dolaşım sistemini, yükseltilmiş döşeme hizmetlerindeki titizliğiyle sunar.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Whatsapp linki üzerinden bize hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın