Kartlı ve Biyometrik Geçiş Sistemleri

Kartlı geçiş sistemi, sorumluluğunuzda bulunan her fiziki ortam için kişilere verdiğiniz bir kart ve bu kartı okuyarak kişinin (çalışan, misafir, araç) giriş, çıkış saatlerini kaydeden, ilgili kapının, bariyerin ya da turnikenin açılıp kapanmasını sağlayan okuyucu sistemidir. Sadece güvenlik için değil, kurumunuzun her alanında insan trafiğini doğru yönetmek için kartlı ve biyometrik geçiş sistemlerinin gücünden faydalanabilirsiniz.

Kartlı geçiş sistemlerinde Mifare, Proximity, Mifare Desfire, HID gibi farklı kart türleri bulunur. Kişinin okuttuğu kart neticesinde bir kapı veya benzeri ayraç otomatik olarak açtırılabilir, turnikeli giriş sistemi otomatik olarak çalıştırılabilir. Yemekhane takip sistemlerinde olduğu gibi karttan ücret ya da kontör düşülebilir. Ayrıca kişinin giriş ve çıkış saatleri raporlanabilir ve belirli bir alana giriş ve çıkışlar kontrol altına alınabilir. Bu sistemle sorumluluğunuzdaki alanlar da kategorize edilerek hassas bölümlere yetkisiz kişilerin girişlerinin önüne geçilir.

Kartlı geçiş kontrol sistemlerinde farklı yöntemler kullanılmaktadır. Geçiş Kontrol Sistemi ''Proximity'' olarak adlandırılan, içerisinde elektronik olarak bir kimlik bilgisi barındıran kartlarla yapılabileceği gibi daha profesyonel çözümler olan biyometrik ölçüm (parmak izi tanıma, iris ve retina tanıma, yüz tanıma) yapabilen sistemlerle de geçiş kontrolü sağlanabilir.

Biyometrik geçiş sistemlerinde yüz tanıma cihazları, parmak izi okuma cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları olarak üç farklı cihaz türü bulunur. Bu cihazlardan hangisinin kullanılacak olduğu tamamen sizin ihtiyacınıza göre değişir.

Kuruluşunuzun her fiziki alanında maksimum güvenliği, verimliliği ve en etkin insan/araç trafiğini sağlayacak kartlı ve biyometrik geçiş sistemleri için Normdata deneyiminden faydalanabilir, çağın en ileri teknolojilerinden faydalanabilirsiniz.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Whatsapp linki üzerinden bize hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın