DLP

Kurumunuzun en kritik ve hassas verilerinin yer değişikliğini anlık olarak izlemek ve muhtemel sızmaları önlemek için size DLP (Data Loss/Leak Prevention - Veri Kaybı/Sızıntısı Önleme) çözümleri sunuyoruz.

Data Lose Prevention (DLP) yani dilimizdeki karşılığı ile “Veri Kaybını Önleme” hizmetleri gün geçtikçe daha çok ihtiyaç duyulan veri güvenliği çözümleridir. Son yıllarda kanunlarla (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve 5651 Loglama Kanunu) da korunan hassas verinin önemi bir kat daha artmıştır. İşte DLP sistemleri kuruluşunuzun sorumluluğunda olan ve gerek kuruluşu gerekse de şahısların özel hayatını ilgilendiren verilerin kaybını önlemek ve izlemek için çağın en gelişmiş dijital aracıdır.

Data Loss Prevention diğer güvenlik önlemlerine kıyasla yeni diyebileceğimiz, sürekli geliştirilen ve farklılaşan bir teknolojidir. Normdata uzmanlığıyla alacağınız DLP çözümleri ile bu dinamik ortamda verilerinizin bugün olduğu gibi gelecekte de kolayca korunduğu dinamik çözüme ve güçlü teknik desteğe ulaşırsınız.

DLP ile sistem yöneticileriniz dosyaları çok detaylı olarak sınıflandırabilir, her sınıf için ya da kullanıcı bazında sınırlamalarla erişim kontrolü yapabilirler. Verilerinizin kapsamlı güvenlik politikaları için DLP ile kategorize edilmeleri, önemli ve hassas olarak sınıflandıracağınız bilgilerin silinmesini, kaybolmasını, yanlış kişilerin eline geçmesini, yetkisi olmayan kullanıcıların bunları görmesini engeller.

Erişimini sınırlandırdığınız veriler yetkisiz kişi tarafından görüntülendiğinde veya kopyalandığında DLP sistemi yöneticiye anında uyarı mesajı verecek şekilde ayarlanır. Ayrıca veri çıkış filtreleri sayesinde, denetimde olan verinin hareketleri sistem hafızasına kaydedilir. Olay yanıtı, adli analiz gibi durumlarda DLP yazılımının raporları işinizi kolaylaştırır. Bunlara ek olarak şifreler ve diğer koruyucu önlemlerle verileriniz ve gizliliğiniz her an koruma altındadır.

DLP ile kurum verilerinin kim tarafından, nereye, ne şekilde gönderildiğinin kayıt altına alınıyor olması ekibinizin güvenlik bilincini artırarak çok daha dikkatli olmalarını sağlar. DLP çözümünü öne çıkaran bir diğer husus da bulut sistemlerinin yaygınlaşması ile artan veri sızdırma risklerinin, geleneksel güvenlik önlemleri ile giderilmesinin mümkün olmamasıdır.

Normdata, Veri Kaybını Önleme Çözümü (Data Loss Prevention - DLP), veri akışının olduğu tüm yolları belirleyeceğiniz politikalar ışığında denetler ve önemli verilerin kurum dışına yetkisiz bir şekilde çıkarılmasını engeller. Veri Sızıntısını Engelleme Sistemleri hareketsiz, hareketli ve kullanımdaki verilerin konumunu, türünü ve bu veri üzerindeki işlemleri izleyerek; kurumunuzun nasıl ve ne kadar veriye sahip olduğunu saptayarak; olası sızdırma girişimini önceden kestirerek bunların tümüne karşı önlem alır. DLP çözümleri sayesinde bilgi güvenliğinde süreklilik sağlamış olursunuz.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Whatsapp linki üzerinden bize hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın