Firewall

Kurumsal ağlara dışarıdan gelen paket trafiği son kullanıcı (endpoint) firewall veya gateway ağ çözümleri ile karşılanabilir. Bunlardan ilki sadece son kullanıcıları ayrı ayrı korur ve her bir bilgisayarı korumak için tümüne tek tek yazılım kurulması gerekir. Bu nedenle son kullanıcı firewall seçeneği pahalı ve yönetimi zor alternatiftir.

Gateway firewall çözümleri ise ağınızdaki tüm bilgisayarları trafiğin anayolunu tutarak korurlar. Donanım tabanlı güvenlik duvarlarının yönetimi kolay ve kullanıcı başına maliyetleri düşüktür.

En kapsamlı koruma sağlayan Gateway güvenlik duvarı çözümleri ayrıca; sanal özel ağ (VPN) desteği, antivirüs, antispam, antispyware ve içerik filtreleme yeteneklerini barındıran kapsamlı güvenlik paketi olarak sunulmaktadır.

Avantajlar

Firewall çözümleri, yönetilebilir bir güvenlik cihazıyla entegre edildiğinde size birçok avantaj sunar:

  • Esnek yapısı ile kurumunuzun gelecekteki ihtiyaçlarını da kolayca karşılar. E-posta, web uygulamaları, IP üzerinden ses (VoIP), video ve multimedya programları gibi çok çeşitli uygulamalar için uygulama katmanı güvenliği sağlar. Şirketinizdeki kaynaklara erişimi kontrol eder, uygulamalara ve bilgi varlıklarına yetkisiz erişimi engeller.
  • Bilgisayar korsanlarının yetkisiz erişimlerini engelleyerek çalışanlarınızın üretkenliğini artırır ve şirketinizin en değerli öz kaynaklarından olan verilerinizin kaybolmasını önlemeye yardımcı olur.
  • Kritik iş uygulamalarınızın ve hizmetlerinizin güvenlik açıkları nedeniyle aksamasını engeller.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Whatsapp linki üzerinden bize hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın