IP Tabanlı Telefon Sistemleri

Kurumsal ulaşılabilirlik işletmelerin performansının her geçen gün daha önemli bir parçası olurken IP santraller ve IP telefonlar, IP tabanlı sistemlerin gelişmesi ile daha da yaygınlaşmaya başladı. Hem mevcut network altyapınız üzerinden hem de yeni kurulacak olan network yapıları üzerinden çalışabilen IP telefon sistemleri sesin data iletişim hatları üzerinden aktarılması prensibiyle çalışan (VoIP) telefon sistemleridir. IP telefon sistemleri ile tüm kullanıcılarınız mekandan bağımsız olarak tek platform üzerinde haberleşebilirler.

IP telefon sistemleri ilk yatırım maliyetlerinin analog alternatiflerine göre yüksek olmasına rağmen esnek yapıları, düşük kullanım maliyetleri ve operasyonel genişlik sağlamaları ile orta vadede işletmenize önemli maliyet avantajları sağlarlar. Veri kablolaması ve telefon kablolamasını tek bir ortamda birleştirerek maliyetleri ayrıca düşürür ve veri sisteminizin yönetimini kolaylaştırırlar.

IP telefon sistemleri tipik olarak şu 3 bileşenden oluşur;

  • Çağrı yöneticisi (call manager)
  • Ses geçidi (voice gateway)
  • IP telefon cihazı

İşletmeniz özellikle geniş coğrafi alanlara dağılmışsa, Normdata IP telefon çözümleri sayesinde mağazalarınız, şubeleriniz, uzak departmanlarınız arasındaki görüşmeler son derece ekonomik olarak sağlanır. Dilerseniz ev telefonu veya cep telefonu fark etmeksizin tüm harici hatları da IP telefon sistemi ile dahili hat gibi kullanabilir, operasyonel yeteneklerinizi ve iş verimliliğini arttıracak esnek telefon altyapısına sahip olursunuz.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Whatsapp linki üzerinden bize hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın