IPS / IDS

Normdata IDS çözümleri ile ağınızdaki zararlı hareketi tanımlar ve loglama yaparsınız. IPS çözümlerimizle ise ağ trafiğinizin içindeki zararlı hareketleri ve bağlantıları hem tespit eder hem de engellersiniz.

Kurumsal müşterilerimiz için atak, ihlal ve tehditleri tespit eden; ağda gerçekleşen aktiviteleri izleme ve trafiği analiz edebilme yeteneği olan güvenlik çözümleri sunuyoruz. Ayrıca saldırı engelleme sistemi çözümlerimizle saldırıları anında saptayıp önleme avantajı sağlıyoruz.

Network yapıları bugün tarihte hiç olmadıkları kadar karmaşık ve yarın daha da karmaşık olacaklar. İnternet başta olmak yenilenen ve çeşitlenen erişim kaynakları her işletmeye yapılan siber saldırıların da çeşitlenmesi ve güçlenmesiyle sonuçlandı. Artık hiçbir ağ sistemini sadece şifreleme veya güvenlik duvarı ile korumak mümkün değil. Bu nedenle her kuruluş ağ trafiğini devamlı izleyip saldırı girişimlerini gerçek zamanlı olarak tespit eden ağ güvenlik sistemlerini tercih ediyor.

Saldırı tespit ve engelleme sistemleri ağı sürekli monitör etmek, olası tehditleri tanımlamak ve bunlarla ilgili olayları loglamak, saldırıları durdurmak ve güvenlik yöneticilerine hızla raporlamak gibi işlevlere sahiptir. Bu sistemlerin, kurumların güvenlik politikalarındaki zayıflıkları ortaya çıkarma yetenekleri de vardır. IDS/IPS saldırganların ağla ilgili bilgi toplama faaliyetlerini de algılayarak saldırganları bu erken aşamada durdurabilme avantajlarına sahiptir. Bu gelişmiş ağ güvenlik sistemleri için Normdata’ya dilediğiniz an ulaşabilir, IDS ve IPS çözümleriyle ağ güvenliğinde fark yaratabilirsiniz.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Whatsapp linki üzerinden bize hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın